Newsfeed

Development for community

back Return to news

Prawne aspekty gier wideo

calendar 2 June 2021
In short

Fundacja Ośrodek Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego realizuje projekt „Rozwój kompetencji prawnych twórców gier wideo”. Ma on na celu wzmocnienie wiedzy i kompetencji z zakresu prawnych aspektów tworzenia gier wideo oraz poszerzenie kontaktów i współpracy w środowisku polskich twórców gier wideo. W tym celu planujemy wystąpienia na konferencjach branżowych, na których poruszymy […]

Źródło:

Fundacja Ośrodek Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego realizuje projekt „Rozwój kompetencji prawnych twórców gier wideo”. Ma on na celu wzmocnienie wiedzy i kompetencji z zakresu prawnych aspektów tworzenia gier wideo oraz poszerzenie kontaktów i współpracy w środowisku polskich twórców gier wideo.

W tym celu planujemy wystąpienia na konferencjach branżowych, na których poruszymy tematykę związaną z prawnymi aspektami gier wideo, m.in. ogólne kwestie związane z prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, problematykę umów istotnych dla tego typu branży

Drugim celem głównym zadania jest dokonanie diagnozy środowiska twórców gier wideo pod kątem potencjalnych problemów natury prawnej, które mogą hamować rozwój branży oraz przygotowanie poradnika wskazującego na te problemy.

Informacje o wydarzeniach oraz o poradniku znajdą Państwo na dedykowanej projektowi stronie: https://gaming.osrodekanaliz.pl.


Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Rozwój sektorów kreatywnych.